Дипломна работа

Софтуерна архитектура на базата на микро-услуги за подпомагане работата на студенти– Thesis Helper API | Защитена на: 01/01/1900

С бързото разрастване на скоростта на Интернет, надеждността и сигурността на мрежата създава нарастващо търсене за преместване на софтуера от съхраняване и обработка локално на машините на потребителите до управление от трети страни, които са достъпни онлайн. Това породи необходимостта от разработване на нови методи за разработка на софтуер и архитектурни софтуерни стилове, които да отговарят на тези нови изисквания. Един такъв пример в архитектурния дизайн на софтуера е наскоро появата на архитектурата базирана на  Микро-услугите, подпомагаща за справяне с изискванията за поддръжка и мащабируемост на доставчиците на онлайн услуги.

Архитектурите базирани на Микро-услуги се превърнаха постепенно в доминантен архитектурен стил и избор за най-големите компании в последните няколко години. “Microservice” е архитектурен стил, който се грижи един софтуер да го раздели на малки, леки и независими услуги, които са създадени да извършват точно една необходима бизнес функционалност. Те са еволюция на традиционния архитектурен стил базиран на услуги. Всяка една Микро-услуга представлява независим процес, която си взаимодейства с други Микро-услуги посредством съобщения.

Целта на дипломната работа е да се разработи Софтуерна архитектура на базата на микро-услуги за подпомагане работата на студенти– Thesis Helper API. За да бъде постигната тази цел са дефинирани следните задачи:

  1. Преглед и анализ на съществуващи подходи, най-добри практики при изготвяне на софтуерна архитектура;
  2. Избор на технологии;
  3. Анализ на потребителските изисквания на конкретния проблем и анализ как може да се създаде обща архитектура, която да се използва за всякакви бъдещи проекти, независимо от бизнес домейна. Да бъде лесна за интеграция;
  4. Проектиране на микро-услуги архитектурата и отделните компоненти към нея;
  5. Разработване на софтуерен компонент, който да подпомага процеса за избор на дипломна работа на студентите;
  6. Интеграция на този софтуерен компонент;
  7. Тестване на цялостната интеграция на отделните микро-услуги;
  8. Анализ и резултати

Scroll to Top