Дипломна работа

„Sociality: Софтуерна система за агрегирана работа с няколко социални мрежи” | Защитена на: 01/01/1900

  Социалните мрежи стават все по – популярни като платформи, предоставящи възможности за всякакъв вид комуникация – бизнес, образователна, приятелска. Споделянето на съдържание съпътства почти всяко наше действие в реалния живот. Ежедневното, лавинообразно нарастване на информация изисква и съответстващ темп на нарастване на ефективността на обработване на тази информация.
Връзките между преподавател и студент, работодател и персонал, бизнес комуникациите – всички те могат да бъдат повлияни от такъв тип система.

   Настоящата дипломна работа се фокусира върху изграждането на разширяема система, която улеснява достъпът до най-използваните и необходими социални мрежи и тяхната  агрегация. Нейн плюс е, че ще подпомага връзката между хора, които използват различни социални платформи. Всеки, лесно и бързо ще достига до желания канал в мрежата, без да има нужда да достъпва всяка една социална мрежа поотделно.

   В изградената първа версия на Sociality са интегрирани социалните платформи – Facebook и Twitter. Избрани са поради няколко причини - предоставят лесен за употреба програмен интерфейс, но и са най – широко използваните инструменти, улесняващи различните видове комуникация.

   Системата е проектирана и имплементирана така, че да предоставя начин за интеграция и с други системи, които искат да се възползват от средствата за агрегация и мултиплициране, имплементирани в Sociality.

  Дипломната работа се състои от 7 глави, всяка, от които дава следната информация:

   В “Глава 1” е разгледана нуждата от системата, нейната цел и какви задачи произлизат от нея.

   В “Глава 2” са представени основни термини и дефиниции, нужни за разбирането на цялата разработка, а накрая даваме пример за готови решения в разглежданата област.

   В “Глава 3” са демонстрирани различни технологии, чрез които бихме могли да решим поставената задача и посредством анализ на основните им предимства и недостатъци, избираме няколко от тях и аргументираме избора си.

   В “Глава 4” се дефинират основните изисквания, според които системата ще функционира.

   В “Глава 5” се прави преглед на основните компоненти в системата, разглеждаме модулната структура, файловата система и базата данни, нужни за разработката.

  “Глава 6” има за цел да запознае читателя с начина, по който работи програмният код на системата. Направен е детайлен преглед на имплементацията на модулите и са дадени инструкции за инсталация на системата.

  В “Глава 7” е направено обобщение на  изпълнението на поставените задачи и са дадени насоки и идеи за бъдещо развитие на разработената система.

Scroll to Top